Diego Pato zadebiutuje na gali ONE Championship

pato in one

Foto: https://www.instagram.com/diegopatojj/

Federacja ONE Championship nie zatrzymuje się i ściąga kolejnego grapplera z najwyższej półki. Diego Pato zadebiutuje w klatce singapurskiej federacji już na początku sierpnia. Pato to aktualny mistrz świata IBJJF i brązowy medalista MŚ ADCC!

Debiut dwukrotnego mistrza świata IBJJF przypadnie na galę ONE Fight Night 13. Gala odbędzie 4 sierpnia 2023 roku na Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku (Tajlandia). Na tej gali do klatki powróci legenda BJJ – Marcus „Buchecha” Almeida, który zawalczy po raz piąty w formule MMA. 

Przeciwnikiem Diego „Pato” Oliveiry Batisty będzie jego rodak – Rodrigo Marello. Brazylijczyk ma już za sobą pierwszy pojedynek w ONE i zaprezentował się w nim … wyśmienicie. W 15-naście sekund poddał swojego rywala – Ruslana Bagdasariana (jest to najszybsze poddanie w historii Submission Grappling ONE).

Diego Pato to oczywiście półka lub trzy półki wyżej. Zawodnik pewien czas temu przeniósł się do Art of Jiu Jitsu. Współpraca z braćmi Mendes wygląda obiecująco, Diego wygrał MŚ IBJJF w bardzo dobrym stylu, a na PAN American przegrał w finale z Diogo Reisem. Czekamy na debiut podwójnego mistrza świata w oktagonie ONE!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także