Marcus Buchecha po rocznej przerwie wraca do oktagonu ONE

Foto: https://www.instagram.com/onechampionship/

Bardzo długo musieliśmy czekać na powrót Brazylijczyka do oktagonu. Marcus „Buchecha” Almeida po raz piąty zawalczy w formule MMA. Przeciwnikiem legendy BJJ będzie Reug Reug.

W ostatnim czasie pisaliśmy o wspólnej kulance Buchechy, Leo Vieiry, Rogera Gracie i szefa federacji ONE Championship (podczas pierwszej gali ONE w USA). Coś wisiało w powietrzu. Dziś federacja ONE ogłosiła piątą profesjonalną walkę Buchecy w MMA. Wszystkie walki Brazylijczyka zakończyły się zwycięstwem w pierwszej rundzie (3 SUB i 1 KO). Marcus Almeida po raz ostatni widziany był w oktagonie ONE 27 sierpnia 2022 roku. Pewnie wygrał wtedy z Kirillem Grishenko, którego poddał skrętówką w 64 sekundy.

Rywalem Almeidy będzie Senegalczyk Oumar Kane, znany pod pseudonimem Reug Reug z rekordem 5-1. Panowie mieli zawalczyć ze sobą już dwukrotnie w 2021 i 2022 roku. Do trzech razy sztuka. Oumar swoją debiutancką walkę w MMA wygrał w federacji ARES z Sofiane Boukichou. Kolejne walki toczył dla singapurskiej federacji, gdzie wygrał 4-krotnie i raz przegrał z Kirrilem Grishenko, z którym w ostatniej walce poradził sobie bardzo szybko i łatwo Buchecha. Do tego pojedynku będzie wychodził na fali dwóch wygranych z rzędu.

Gala z udziałem dwóch wojowników odbędzie się 4 sierpnia 2023 roku na gali ONE Fight Night 13.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także