Fedor Emelianenko kończy karierę w MMA [Video]

foto: https://www.instagram.com/fedoremelianenkoofficial/

Znany jako „Ostatni Imperator”, Fedor Emelianenko jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej. Jego imponujące osiągnięcia obejmują zwycięstwa nad niektórymi z największych wojowników tej epoki, z których większość pokonał u szczytu kariery.

W walce wieczoru gali Bellator 280 zmierzyli się Ryan Bader oraz Fedor Emelianenko, dla Rosjanina miał to być ostatni pojedynek w karierze oraz szansa na zdobycie pasa kategorii ciężkiej. 

Już w pierwszej rundzie po presji wywieranej przez Badera, walka przeniosła się do parteru, gdzie przewagę zyskał Amerykanin. Po wielu ciosach zadanych z góry i wykluczeniu jednej ręki Fedora, sędzia przerwał pojedynek w pożegnalnym boju „Ostatniego Imperatora”.

Fedor kończy karierę mając na koncie 47 walk w profesjonalnym MMA, z czego 40 wygranych oraz 7 przegranych. Były judoka 15-krotnie kończył walki przed czasem przez poddanie oraz 16 razy nokautując rywali, w tym takie legendy sportu jak Kevin Randleman, Marc Coleman, Quinton Jackson oraz Chael Sonnen

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także