Film o Fernando „Terere” Augusto już na HBO MAX

Foto: https://www.instagram.com/ofaixapretaofilme/

Historia opowiadająca o historii jednego z najwybitniejszych brazylijskich zawodników BJJ już na HBO MAX. Fernardo „Terere” Augusto to dwukrotny mistrz świata IBJJF, dla którego sport okazał się ucieczką od trudnej przyszłości, która czekała na niego w faweli Morro do Cantagalo w Rio de Janeiro.

HBO MAX stworzyła niesamowity materiał dokumentalny o jednym z legendarnych zawodników BJJ. Fernando Terere urodził się w 1980 roku w Rio de Janeiro. Swoje dzieciństwo spędził w jednej z faweli – Morro do Cantagalo. Fernando rozpoczął treningi capoeiry, a następnie BJJ, aby uciec od narkotyków i przemocy, które były codziennością na fawelach w Rio.

Fernando był związany z akademią Alliance BJJ, gdzie został promowany na czarny pas BJJ z rąk swojego profesora Alexandre Paivy. Terere został po raz pierwszy mistrzem świata IBJJF w wieku 20 lat (2000 rok), a drugi tytuł mistrzowski dołożył w 2003 roku. 

Życie Terere nie było jednak takie łatwe. W 2004 roku, dwukrotny mistrz świata został zatrzymany przez policję w USA za wykrzykiwanie wyzwisk w kierunku stewardessy. Fernando Augusto popadł również w problemy z narkotykami, lecz w późniejszym czasie wyszedł on z nałogu. 

Dziś, były mistrz świata prowadzi swoją własną akademię i stara się pokazać dzieciom z faweli, że sport potrafi zdziałać ogromne rzeczy.

Film o Fernando Terere jest dostępny na platformie HBO MAX pod nazwą „O faixa preta”. Póki co, film jest dostępny tylko i wyłącznie w Brazylii, lecz użytkownicy platformy mogą wyszukać go przez połączenie się przez VPN z Brazylią. Film jest dostępny z angielskimi napisami.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także