Frankie Edgar promowany na trzeci stopień czarnego pasa BJJ

foto: https://www.instagram.com/ricardoalmeidabjj/ , https://www.instagram.com/frankieedgar/

Były mistrz świata UFC wagi lekkiej i weteran amerykańskiej organizacji, Frankie Edgar został promowany na 3 stopień czarnego pasa BJJ.

Długoletni trener Edgara, Ricardo Almeida wypromował swojego podopiecznego o czym poinformował na swoim profilu na Instagramie:

„Będąc w akademii wcześniej niż zwykle, mając zaplanowane spotkanie okazało się, że na godzinę przed treningiem Frankie przyszedł ze swoim Gi w ręku. Dowiedziałem się, że pilnie studiował podstawy BJJ, aby móc ich nauczać w swojej nowej akademii, która się wkrótce otwiera. Ćwiczył tak 2 razy w tygodniu powtarzając program oraz zaplanowane ćwiczenia.

W 2008 roku kiedy zaczęliśmy razem trenować, zapytał mnie, czy powinien trenować w Gi. Moja odpowiedź brzmiała: „Absolutnie nie – zostaw to na koniec kariery w MMA, kiedy przyjdzie czas na nauczanie”. Po około 15 latach nadszedł czas…

Od ponad 15 lat podróżuję po całym świecie i spotykam się ponownie z tym facetem, ale jego pokora i oddanie temu, co próbuje zrobić, nigdy nie przestają mnie zadziwiać!

Gratulacje z okazji 3. stopnia czarnego pasa Frankie!!”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ricardo Almeida (@ricardoalmeidabjj)

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także