Gordon Ryan i Felipe Pena podpisują kontrakt na walkę

Gordon Ryan w końcu dopiął swego i zmierzy się z Felipe Peną w pojedynku bez limitu czasowego, w formule submission only, 7 sierpnia w Dallas w Teksasie.

Dwóch mistrzów ADCC przez cały tydzień wymieniało się argumentami na Instagramie, Pena jest jednym z zaledwie dwóch zawodników, którzy od ponad czterech i pół roku odnieśli zwycięstwo nad Ryanem; Amerykanin posiada rekord 63 zwycięstw i jednej porażki od ostatniej walki z Peną. Na rok przed pokonaniem Ryana na ADCC, Pena poddał podopiecznego Johna Danahera w 45 minucie w trakcie 60-minutowego pojedynku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FloGrappling (@flograppling)

To trzeci raz, kiedy zmierzą się w ciągu ostatnich sześciu lat, ale to nie jedyny rewanż na liście Ryana. Zanim zmierzy się z Peną w sierpniu, zawalczy z mistrzem Who’s Number One wagi półciężkiej Pedro Marinho w 30-minutowym pojedynku, 15 lipca w Austin w Teksasie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FloGrappling (@flograppling)

Ryan i Marinho po raz pierwszy walczyli w pierwszej rundzie dywizji Absoluto na ADCC 2019. Ryan poddał Brazylijczyka przez skrętówkę, który był wtedy purpurowym pasem i od tego czasu znacznie się rozwinął. Jest dwukrotnym mistrzem świata IBJJF No-Gi oraz do listy pokonanych przez niego zawodników należy były sparingpartner Ryana – Craig Jones.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także