Gordon Ryan podpisuje wielomilionowy kontrakt z Flosports

foto: https://www.instagram.com/gordonlovesjiujitsu/

Profesjonalizacja Brazylijskiego Jiu-Jitsu jest powolnym procesem, niestety większość zawodników nie czerpie swojego przychodu wyłącznie ze stoczonych walk i musi poświęcać swój czas na inne zarobkowe czynności takie jak seminaria, nagrywanie filmów szkoleniowych oraz lekcje prywatne. 

Gordon Ryan może być wyjątkiem, najlepszy grappler na świecie ogłosił podpisanie wielomilionowego kontraktu z firmą Flosports, do której należy serwis Flograppling. 

Ryan ogłosił informację na swoim Instagramie:

„Moim zdaniem to największy ruch, jaki wykonał ten sport, odkąd Royce zdominował UFC. Mówię to od dekady i jeszcze zanim ktokolwiek mnie słuchał. Moim celem w tym sporcie jest (było) doprowadzenie sportowców (zaczynając ode mnie) do punktu, w którym będą mogli żyć jak PRAWDZIWI sportowcy będąc TYLKO sportowcami. Co to znaczy? Dla mnie oznacza to zarabianie ponad 7 cyfr rocznie zarabiając wyłącznie na rywalizacji. Jeśli możesz zarobić ponad 1 000 000 dolarów rocznie, po prostu walcząc na macie, nie możesz żyć jak gracz NFL lub NBA, ale możesz żyć jak sportowiec. Nie muszę prowadzić ani jednego treningu prywatnego, ani jednego seminarium. Nie muszę prowadzić szkoły ani nagrywać żadnych instruktażówek.

Teraz mogę stać się bogaty tylko dzięki byciu sportowcem. Oczywiście nadal będę robić te wszystkie inne rzeczy, aby gonić 8 cyfr rocznie, ale NIE MUSZĘ, a robienie czegoś, bo CHCESZ, a nie dlatego, że MUSISZ, to wolność, o której marzy każdy Amerykanin i każda osoba. Potraktuj to jako przechwałki lub inspirację, osobiście mam to gdzieś. To jedna z największych transakcji i kamieni milowych w jiu jitsu i jest niesamowite dla każdego w tym sporcie.

Powiedziałem, że zabieram nas na wyższy poziom i miałem na myśli każde słowo. Jeśli jesteś sportowcem i mnie kochasz, jeśli jesteś sportowcem i mnie nienawidzisz, nie ma za co, bo niosę cię na swoich barkach do innego świata, więc jeśli mnie lubisz, możesz mi podziękować, jeśli chcesz. Jeśli mnie nienawidzisz, możesz podziękować swojemu tacie 😘. Ja (my) jesteśmy teraz na innym poziomie. A dla tych, którzy się zastanawiają, stoczone w tym roku walki nie przyniosą mi ponad połowy moich przychodów i nie przebiją zarobku z filmów instruktażowych. Będę pierwszym zawodnikiem jiu jitsu wartym 100 milionów dolarów, możecie we mnie wątpić… Więcej wkrótce 💰👑💰 @flograppling”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gordon King Ryan (@gordonlovesjiujitsu)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także