Gordon Ryan ponownie odkłada starty z powodów zdrowotnych

Gordon Ryan jest postacią kontrowersyjną pod wieloma względami. Jednym z nich są jego problemy zdrowotne i stosowanie dopingu, często uznawane przez wiele osób jako skorelowane. Za każdym razem, kiedy Amerykanin dozna kontuzji lub podupadnie na zdrowiu, pojawiają się głosy, że albo się boi walczyć, albo jest chory przez sterydy.

W przeszłości Gordonowi kilkukrotnie zdarzało się wycofać ze startów w zawodach, chwilowo zawieszać karierę lub wycofywać z superfightu. Była to woda na młyn dla jego przeciwników oraz hejterów, którzy wyśmiewali jego problemy zdrowotne. W ostatnim czasie, oprócz problemów z brzuchem, które towarzyszą mu od lat, doznał także kontuzji, przez co 2023 rok zakończył z jedną walką, wygraną z Patrickiem Gaudio, była to sytuacja analogiczna do roku 2021, kiedy to zawalczył zaledwie dwa razy.
Po wypadnięciu z walki w odpuścił starty do końca roku, aby walczyć na początku 2024. Teraz jego plany uległy zmianie.

Amerykanin zakomunikował, że z powodu nasilających się problemów z układem trawiennym, zamierza odpuścić wszystkie walki w 2024 roku, z wyjątkiem Mistrzostw Świata ADCC. Ogłosił to w bardzo obszernym wpisie:

Czwarty obóz do walki z Peną był najcięższym, jakim kiedykolwiek obciążałem swoje ciało. Przez ostatnie 2 tygodnie mój organizm się wyłączył i po najlepszym obozie w historii nie mogłem zawalczyć. Następnie, z powodu problemów żołądkowych, mój osłabiony układ odpornościowy potrzebował 45 dni (na antybiotykach), aby wyleczyć prostą infekcję wywołaną przez anginę, która następnie skolonizowała się w moich migdałkach (w jelitach mam też paciorkowce i gronkowce), co wymagało ich usunięcia. Dojście do siebie po tym obozie zajęło mi 6 miesięcy.

 

Postaram się, choć to trudne, nie wracać do startów, dopóki mój żołądek na papierze nie będzie w 100% sprawny. Nie obchodzi mnie, ile pieniędzy stracę, nie obchodzi mnie, co myślą ludzie, nie mogę tak żyć. Kiedy ludzie mówią, że w życiu nie liczy się nic poza zdrowiem, mają całkowitą rację. Czując się jak kiedyś, oddałbym wszystko, żeby być zdrowym. Choć bardzo mnie to boli, zamierzam odsunąć się od wszelkich zawodów Z WYJĄTKIEM ADCC, dopóki mój żołądek nie będzie w 100% zdrowy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gordon King Ryan (@gordonlovesjiujitsu)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także