Gui Mendes z trzema poradami, jak stać się lepszym zawodnikiem BJJ

Foto: https://www.instagram.com/mendesbros/?hl=pl

Gui Mendes to jeden z najlepszych startujących zawodników wszechczasów. Gui to czterokrotny mistrz świata IBJJF (czarne pasy), a aktualnie jeden z najlepszych trenerów BJJ na świecie. Guilherme to osoba, która wygrywała najważniejsze zawody, jako zawodnik, ale także jako trener, wytrenował topowych zawodników, którzy są najlepsi na świecie.

Gui Mendes to jeden z założycieli Art of Jiu Jitsu, która w ostatnich latach stała się jedną z najlepszych akademii BJJ na świecie. Studenci AOJ to klasowi zawodnicy, np: Tainan Dalpra to dwukrotny mistrz świata IBJJF, Cole Abate to najmłodszy zwycięzca trialsów ADCC, a także Jessa Khan, która zdobyła złoty medal na tegorocznych Worldsach. W ostatnim czasie do akademii dołączył także Diego Pato i Mayssa Bastos!

Gui Mendes wraz ze swoimi zawodnikami przyleciał do Japonii na Mistrzostwa Azji IBJJF. Zawodnicy AOJ zaprezentowali się świetnie wygrywając 5 złotych medali w dywizji czarnych pasów. Dodatkowo, Cole Abate wygrał dywizję brązowych pasów, po czym został promowany na czarny pas BJJ.

Podczas jednego z treningów, Gui podzielił się swoimi radami, jak stać się lepszym zawodnikiem, którego celem jest rywalizacja na światowych matach:

Myślę, że pierwszą z nich jest ciągła samoocena, na przykład sprawdzanie swojego poziomu. Każdego dnia, każdego tygodnia musisz analizować swój poziom… Być prawdziwym dla siebie i rozpoznawać swój poziom.”

„Myślę, że drugim jest znalezienie odpowiedniej grupy ludzi, którzy będą cię popychać i czuję, że to właśnie tutaj ludzie popełniają najwięcej błędów. Kiedy idziesz do akademii i próbujesz trenować ze wszystkimi, większość ludzi nie jest dla ciebie dobrym treningiem, jeśli Twoim celem jest rywalizacja [zawody]. Kiedy przewyższasz ten poziom, jesteś najlepszy z tej grupy, celem jest przeskoczenie do następnej.”

„Trzecim, i myślę, że również bardzo ważnym, jest opanowanie systemu. Musisz być dobry w robieniu czegoś i być w stanie zastosować to przeciwko większości ludzi twojego rozmiaru i poziomu umiejętności. Jeśli niczego nie opanujesz, jeśli nie jesteś w niczym dobry, wiesz wszystkiego po trochu, ale nie jesteś dobry, trudno będzie Ci być konkurencyjnym.”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także