IBJJF wprowadza nowe zasady karania za pasywność

foto: https://www.bjjheroes.com/techniques/the-5050-guard

https://www.instagram.com/ibjjf/

Federacja IBJJF ogłosiła zmianę zasad mające na celu zwalczanie pasywności, które będą obowiązywały na wydarzeniach IBJJF FloGrappling Grand Prix.

Zasady wejdą w życie w piątek 3 marca, podczas kolejnej gali, na której zobaczymy zawodników kategorii lekkiej mężczyzn, kategorię kobiet wagi ciężkiej oraz kilka super walk, z których część została już ogłoszona.

Zmiana zasad dotyczy definicji pasywności lub braku walki, aby szybciej karać sportowców, którzy nie dążą do progresji pozycji. Wyraźna zmiana ma na celu zmniejszyć częstotliwość przypadków, w których obaj sportowcy są jednocześnie karani za hamowanie tempa walki.

1. Brak chęci walki (pasywność) jest definiowana przez jednego zawodnika wyraźnie nie dążącego do progresji pozycji w pojedynku. Jest to zmiana w stosunku do obecnego przepisu, która również karze zawodnika pracującego nad zatrzymaniem postępującego przeciwnika.

2. Kary za brak waleczności będą nakładane w następującej kolejności po tym, jak sędzia uzna, że jeden lub obaj zawodnicy biorą udział w sytuacjach opisanych w punkcie 1. Sędzia odlicza 10 kolejnych sekund i sygnalizuje brak walki komendą słowną „Lute”, odnoszącą się do kary nałożonej na zawodnika.

Wreszcie, aktualizacja zasad na nowo definiuje karanie pasywności w pozycji 50-50, w której najczęściej spotykamy się z przypadkami braku progresji pozycji. Zawodnicy, którzy złapią za pas lub połę przeciwnika w tej gardzie, będą mieli 10 sekund na wykorzystanie chwytu, w przeciwnym razie otrzymają karę.

3. Jeśli zawodnik znajduje się w pozycji 50/50 i chwyta połę lub pas przeciwnika, będzie miał 10 sekund na kontynuowanie zmiany pozycji przed otrzymaniem kary za pasywność, jak opisano w punkcie 1. Zawodnik otrzyma karę, jak opisano w punkcie 2, jeśli progresja pozycyjna nie została osiągnięta po 10 sekundach, niezależnie od intencji.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IBJJF (@ibjjf)

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także