Islam Makhachev: „Wiele czarnych pasów psuje wizerunek Brazylijskiego Jiu-Jitsu”

foto: https://www.instagram.com/ufc/

W minioną sobotę oczy fanów MMA i grapplingu z całego globu skierowane były na pojedynek Islama Makhaczeva oraz Charles’a Oliveiry, w trakcie gali UFC 280. W drugiej rundzie pojedynku Makhaczev poddał rywala duszeniem trójkątnym rękoma i został mistrzem kategorii lekkiej.

W trakcie rozmowy z klubowym kolegą, Danielem Cormier stwierdził, że większość jego przeciwników, których poddał w parterze jest niekompetentna w tej dziedzinie. Mając na koncie 11 poddań Makhaczev odprawiał takich rywali jak Charles Oliveira, Dan Hooker oraz Thiago Moises. Komentując brak umiejętności jego oponentów, podkreślił jak małe znaczenie ma kolor pasa jego przeciwników:

„(Charles Oliveira) Nie poddał Tony’ego Fergusona tylko dlatego, że gość zna się na grapplingu. Wszyscy faceci, którzy mierzyli się z Oliveirą – Chandler, Gaethje, Poirier nie mają za grosza umiejętności w parterze. 

Poirier ma czarny pas? Kto mu go dał? Musimy to sprawdzić, wiele gości ma czarne pasy i sprawia, że Jiu-Jitsu wygląda źle, bo mają zero pojęcia o walce w parterze.”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także