Jackson Sousa oczyszczony z zarzutów o molestowanie seksualne w drugim dochodzeniu

W sierpniu zeszłego roku, reprezentant Checkmat został oskarżony o molestowanie seksualne. W tym momencie Jackson może już podejmować się debaty publicznej odnośnie sprawy.

Samantha Cook – członkini Checkmat London oskarżyła Sousę, a wraz z jej wyznaniem wiele kobiet również dołożyło swoje 5 groszy w tej sprawie. Pojawiły się również głosy, że wysyłał on jednoznaczne zdjęcia do kobiet z niemieckiej społeczności Jiu-Jitsu w 2018 roku. W wyniku tych wszystkich wydarzeń, Jackson został odsunięty od Checkmat przez Léo Vieira. Stracił również swojego głównego sponsora czyli Shoyoroll. 

W listopadzie poprzedniego roku Sousa został oczyszczony z zarzutów przez komisję dyscyplinarną w Londynie. W listopadzie 2022, UKBJJ czyli organ odpowiedzialny za Jiu-Jitsu w Wielkiej Brytanii nie wykazał podstaw do ukarania Jacksona. 

Jackson to multimedalista wielu imprez światowych i osiągał takich organizacji jak IBJJF czy AJP. Cancel Culture słusznie lub niesłusznie zadziałało w jego przypadku. Jackson zniknął z debaty publicznej, mimo względnej aktywności w social media. Zawodnik skomentował sprawę dla brazylijskiego portalu Tatame:

Trudno było milczeć tak długo i nie móc powiedzieć prawdy. Nie tylko zarzuty były fałszywe, ale także spotkałem się z setkami obraźliwych, rasistowskich komentarzy i grożono mi śmiercią. Byłem zszokowany, widząc, jak wielu członków społeczności Jiu-Jitsu uczestniczyło w Cancel Culture, nie pozwalając faktom wyjść na jaw poprzez formalne dochodzenie”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także