Jak radzić sobie ze zmęczeniem w trakcie tygodnia treningowego [Video]?

fot: Dominik Borowczyk 

Wszyscy znamy ten scenariusz, kiedy zbliża się koniec tygodnia i niecierpliwością oczekujemy na dzień wolny od treningu, aby móc wreszcie odpocząć. Zdaniem jednego z najlepszych zawodników w historii MMA, Khabiba Nurmagmomedova musisz po prostu…przetrwać.

Jeśli chcesz wykorzystać swój potencjał i osiągać wyniki, musisz przesunąć swoje granice. W trakcie podcastu The Muslim Money Guys, Khabib opowiadał jak traktuje zmęczenie swoich zawodników:

„Nikogo nie zmuszamy, jeśli nie chcesz kontynuować, nie ma problemu. Możesz odejść. Rozmawiając z nimi słyszałem, że są zmęczeni ale czego oczekują? Cały tydzień ciężko pracowali, pod koniec tygodnia jeśli nie jesteś zmęczony – musisz się martwić o to jak trenujesz.

Jest sobota, przez sześć dni ciężko pracowałeś, to naturalne, że jesteś zmęczony. Jutro odpoczniesz, a w poniedziałek wracamy do treningów. Jeśli tego nie chcesz, wróć do domu i zostań z mamą. Codziennie będzie ci podawać dobre śniadanie, nie będziesz musiał nic robić. 

Ale jeśli tu przyjedziesz, nie narzekaj. Próbujesz być najlepszy, próbujesz zostać mistrzem… A teraz chcesz powiedzieć, że jesteś zmęczony?

Kogo to obchodzi, czy jesteś zmęczony. Nikt się o ciebie nie troszczy.”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także