Janina Czyczyn Mistrzynią Europy w Grapplingu. Polki zdobywają 4 medale w Bukareszcie

Foto: https://www.instagram.com/polskigrappling/

Pisaliśmy już o sukcesach Panów startujących na Mistrzostwach Europy w Grapplingu. Poznaliśmy trzech nowych Mistrzów Europy, ale mamy także nową Mistrzynię Europy – Janinę Czyczyn. Poza nową mistrzynią, Panie zdobyły jeszcze dwa srebrne i jeden brązowy medal bez kimon.

Po sukcesach Panów w dywizji bez kimon, przyszedł czas na medale Polek w Rumunii. Grapplerki zdobyły 4 medale z Mistrzostw Europy w Grapplingu rozgrywanych w Bukareszcie. 

Mistrzynią Europy w kategorii do 90 kilogramów została Janina Czyczyn, która wygrała 4 rundy i stanęła na najwyższym stopniu podium.

W tej samej kategorii wagowej, Magdalena Zaszczudłowicz zdobyła srebrny medal. Polka wygrała 3 z 4 rund, a uległa tylko Janinie.

Srebrny medal zdobyła również Sandra Pniak. W dywizji do 64 kilogramów, wygrała ćwierćfinał i półfinał, lecz uległa w finale rywalce z Hiszpanii.

W tej samej kategorii wagowej, wystartowała Joanna Zabulewicz. Po wygranej w ćwierćfinale, uległa Sandrze Pniak w półfinale. Joanna wygrała swoją walkę o brązowy medal z zawodniczką z Ukrainy.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także