Jiri Prochazka poddaje Glovera Teixeirę na UFC 275 [Highlight]

„Nie bawię się w Jiu-Jitsu, znam tylko ground&pound.” – tymi oto słowami Jiri Prochazka podczas konferencji prasowej przed UFC 275 podsumował swoje przygotowania do walki z Gloverem Teixeirą. Pomimo to, Czech wygrał pojedynek o pas kategorii półciężkiej za pomocą duszenia zza pleców.

W pierwszej rundzie Teixeira obalił rywala dwukrotnie i udało mu się wejść za plecy przeciwnika lecz nie był w stanie udusić dobrze broniącego się Czecha, pomimo zadania kilku mocnych ciosów w parterze.

W drugiej rundzie po wielu udanych akcjach w stójce Prochazki, Brazylijczyk ponownie obalił rywala, gdzie pod koniec rundy przeszedł do dosiadu i po ciosach łokciami, rozciął łuk brwiowy przeciwnika. 

Na początku rundy trzeciej Czech nie skorzystał z zaproszenia Teixeiry do walki w parterze i potężnymi ciosami zasypywał głowę mistrza. Po nieudanym obaleniu Brazylijczyka walka przeniosła się pod siatkę, następnie na deski okatgonu, gdzie Prochazka obijał rywala. Były mistrz pod koniec rundy wykorzystał próbę poddania Czecha do odwrócenia pozycji.

W trakcie rund mistrzowskich po kolejnych wymianach ciosów, Teixeira obalając rywala zajął pozycję boczną oraz dosiad, lecz nie zdołał poddać przeciwnika, podobnie wyglądała sytuacja, gdy znalazł się za plecami Prochazki. W ostatniej rundzie Brazylijczyk stracił kontrolę w dosiadzie i oddał plecy przeciwnikowi, który poddał Teixeirę duszeniem.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także