John Danaher i jego uniwersalne rady dla grapplerów.

’https://www.youtube.com/watch?v=Rxj4QiOl-1k’

W poprzednim poście traktującym o zamiłowaniu Johna do ostrzy przybliżyliśmy jego niezwykłe podejście do detali. Wiedza jaką się z nami dzieli należy do takich z których należy czerpać garściami ze względu na jego niesamowite doświadczenie. 

Podcast Lex Clips okazał się być skarbnicą z której chętnie ponownie zaczerpiemy i się nią podzielimy. John Danaher podczas rozmowy z Lexem sformułował 3 najważniejsze według niego czynniki dzięki, którym możemy stać się lepszymi grapplerami. John nadmienił, że wprowadzenie jego rad w życie może szczególnie przydać się osobom o małej intensywności treningowej (2-3 razy w tygodniu).

  1. Nagrywanie siebie podczas sparingów. 

Znalezienie od 4 do 5 największych błędów jakie popełniamy w trakcie walki i starać się eliminować niedoskonałości. Najważniejszym elementem jest znajdowanie czasu (przed lub po treningu) na pracę nad danymi technikami.

     2. Stworzenie programu treningowego.

Program powinien bazować na rzeczach, które uważasz za doskonałe. Wiedzę należy czerpać od ludzi, którzy w poważaniu środowiska są znani z umiejętności, jakie chcesz zaaplikować do planu treningowego. Idealną sytuacją będzie taka, kiedy potencjalny autorytet treningowy będzie o podobnej budowie ciała do twojej.

    3. Eksperymentalne podejście do treningu

Wiedzę zdobytą na researchu w internecie należy odpowiednio selekcjonować. Każdy z nas jest inny i techniki pozornie będące opus magnum mogą zwyczajnie nie pasować do dotychczas przyjętej przez nas gry. Szkoleniówki należy traktować jako uzupełnienie naszej techniki, nie jako odpowiedź na wszystkie pytania. Najważniejszym momentem podczas naszej drogi przez arkana dyscypliny jest skupianie się przede wszystkim na własnym treningu. Przykuwanie uwagi do cudzego progresu lub podejścia treningowego może być zgubne. Należy pamiętać, że koncentrując się na sobie pracujemy czynnie nad doskonaleniem siebie. 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także