Kade Ruotolo vs Mikey Musumeci – walka mistrzów

Ogłoszenie walki tych dwóch zawodników to jedno z głośniejszych starć ostatniego czasu. Obaj są na najwyższym poziomie technicznym, posiadają pasy mistrzowskie ONE, a także mogą się pochwalić dobrą passą w ostatnich starciach. 

Mikey Musumeci w tej sytuacji jest underdogiem. Jego waga oscyluje w okolicach 60kg – startuje on w kategoriach 57kg, 61kg, 64kg. W ONE jest mistrzem kategorii muszej – 60,9kg. Będzie musiał więc zmierzyć się ze sporo większym rywalem, który jest mistrzem kategorii 76,1kg i patrząc na zawodników w tym przedziale wagowym (70-80kg), wygląda na to że Ruotolo musi się mierzyć z większą ilością mocnych rywali. Zdobywanie tytułów w mocniej obsadzonej kategorii stawia go w lepszym świetle.

Ostatnie walki Musumeciego:

Ostatnie walki Ruotolo:

O formie zawodnika świadczą ostatnie walki jakie stoczył. Ruotolo może pochwalić się serią 17 zwycięstw od 2021 roku. To imponujący wynik, a w nim zawiera się zdobycie mistrzostwa ADCC. Musumeci natomiast ma nieco mniej imponujące wyniki – 10 wygranych z rzędu, również od 2021, pechowo jednak wypadł z ostatniego ADCC przez problemy zdrowotne, przez co nie miał okazji rywalizować na najwyższym poziomie.

 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także