Kade Ruotolo zapowiada swój debiut w MMA

kade ruotolo mma

Foto: https://www.instagram.com/ruotolobrothersjiujitsu/

Kade Ruotolo w ostatnim czasie jest w znakomitej formie. W imponującym stylu wygrał złoty medal na MŚ ADCC w kategorii do 77 kilogramów, a ostatnio obronił pas mistrzowski federacji ONE Championship po mocnym pojedynku z Tommym Langakerem. Kiedy zobaczymy Ruotolo w formule MMA?

Kade Ruotolo już jakiś czas temu zapowiadał przejście z jiu jitsu do formuły MMA. W zeszłym roku wygrał najbardziej prestiżowe zawody w formule No-Gi/Submission Grappling na świecie. W niesamowitym stylu zdobył złoto w kategorii do 77 kilogramów. W czterech walkach zaliczył 4 poddania w walce Lachlanem Gilesem, Roberto Jimenezem, PJ Barchem i w finale z Mica Galvao.

Kade po imponującym starcie na ADCC 2022 powrócił do walk w singapurskiej federacji ONE. Jego aktualny rekord to 4-0. Z całą pewnością wielu rywali chciałoby się zmierzyć z Kade Ruotolo na „scenie” ONE, a rewanżowy pojedynek z Mica Galvao byłby ogromnym wydarzeniem. Czy się doczekamy takiego zestawienia? Tego nikt nie wie, lecz Mica został kontuzjowany na gali BJJ Stars, a także zawieszony przez stosowanie niedozwolonych środków przez federację IBJJF. W federacji ONE, zawodnicy są również testowani, więc może to być duży problem.

Kade w ostatnim wywiadzie potwierdził chęć przejścia do MMA i zawodowego debiutu już w tym roku. Plany potwierdzili już kilka tygodni temu w rozmowie z portalem Jits Magazine. Podobne plany ma jego brat, lecz Tye chciałby najpierw zostać najlepszych grapplerem wszech czasów i pokonać Gordona czy Meregaliego. Jak wszyscy wiemy, Gordon wypadł na kolejne miesiące, a Tye nie jest jeszcze takich rozmiarów, jak Nicholas Meregali. Wracając do Kade’a … mistrz ONE zapytany o możliwy pojedynek z Gordonem: 

„Byłoby fajnie, byłoby super… Byłoby to oczywiście duże osiągnięcie dla mnie, ale szczerze mówiąc, jestem tak zakochany w … Każdego dnia zakochuję się coraz bardziej w MMA i naprawdę chcę to zacząć robić”

W wywiadzie nie obyło się również pytań o obecny stan zdrowia Gordona Ryana i kolejnych zaczepek ze strony młodej gwiazdy Atosu. Całość wywiadu jest dostępna poniżej.

Debiut w zawodowym MMA braci Ruotolo na 99% odbyłby się w ONE Championship. Widzieliśmy już podobne przypadki w federacji z Azji. Chociażby Garry Tonon, który świetnie spisywał się w formule MMA (otrzymał nawet możliwość walki o pas), a także w federacji ONE występuje legenda BJJ Marcus „Buchecha” Almeida. Ten drugi zawalczy już niedługo po ponad rocznej przerwie.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także