Khabib Nurmagomedov versus Luke Rockhold [Video]

Khabib Nurmagomedov w ramach przygotowań Luke’a Rockholda do niedawno odwołanej walki z Paulo Costą sparował z Amerykaninem w formule grapplingowej. Obaj zawodnicy są świetnymi chwytaczami, Rockhold zdobył mistrzostwo świata IBJJF zarówno na niebieskim, jak i fioletowym pasie, podczas gdy Nurmagomedov jest mistrzem świata Sambo oraz wygrywał na zawodach BJJ.

Reprezentanci AKA odnieśli również sukces w oktagonie, na najwyższym poziomie w organizacji UFC, przy czym Rockhold jest byłym mistrzem świata wagi średniej, Nurmagomedov odszedł na emeryturę jako niepokonany mistrz kategorii lekkiej i jeden z najlepszych zawodników w historii sportu.

Od czasu przejścia na emeryturę Nurmagomedov został trenerem w American Kickboxing Academy, podobnie jak jego przyjaciel Daniel Cormier, który mocno jest zaangażowany w karierę trenera zapasów.

Luke Rockhold nie walczył w oktagonie od czasu porażki przez KO z Janem Błachowiczem, do której doszło w lipcu 2019 roku. Będzie to zatem powrót Amerykanina po ponad trzyletniej przerwie.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także