Klasyka ADCC: Roger Gracie versus Ronaldo „Jacare” Souza [Video]

fot: https://themaclife.com/sports/mma/ronaldo-jacare-souza-retires-from-mixed-martial-arts/

https://bjjtribes.com/

W kolejnym odcinku naszej serii „klasyki ADCC” przenosimy się do 2005 roku, gdzie w finale kategorii Absoluto zmierzyli się Roger Gracie oraz Ronaldo „Jacare” Souza. 

Jacare” zaliczył udany występ w swojej kategorii wagowej -88kg, pokonując po drodze Demiana Maię, Dennisa Hallmana, pierwszego Polaka występującego na ADCC – Roberta Sulskiego (brał również udział w ADCC 2003) oraz Davida Bielkhedena. Souza był w szczytowej formie swojej kariery w BJJ, w tym roku zdobył również podwójny złoty medal na Mistrzostwach Świata IBJJF.

Dla Rogera Gracie turniej ADCC 2005 był wyjątkowy, ponieważ oprócz zdobycia podwójnej korony poddał wszystkich ośmiu rywali, z którymi walczył na tej imprezie – do tej pory żaden zawodnik nie zrównał się z rekordem Rogera. Przyszły dziesięciokrotny Mistrz Świata IBJJF był na początku swojej kariery i był to jego drugi występ na matach ADCC (w 2003 roku odpadł w pierwszej walce).

W drodze do finału kategorii Absoluto, Gracie pokonał takich zawodników jak Shinya Aoki, Fabricio Werdum oraz Xande Ribeiro. Zanim Roger stoczył bój o jeden z najważniejszych tytułów w grapplingu, warto wspomnieć o jego walce z Alexandrem Cacareco w finale kategorii -99kg. Po morderczym wysiłku ze strony obu zawodników i nieustannych atakach Rogera szczególnie pod koniec pojedynku, Cacareco zrezygnował dalszego z udziału w walce, ze względu na brak sił.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także