Kolejny Mistrz Świata dodany do IBJJF Crown

Foto: https://www.instagram.com/ibjjf/

Diego Pato wskakuje do turnieju IBJJF Crown. Pierwsza edycja turnieju odbędzie się w legendarnej The Walter Pyramid w Kalifornii. W drabince turniejowej do 70 kilogramów znajdzie się 4 zawodników. Ostatni z nich zostanie ogłoszony jeszcze dziś, a pozostała trójka to Mistrzowie Świata IBJJF.

Diego Pato to dwukrotny Mistrz Świata IBJJF. Brazylijczyk sięgał po złoto w 2021 i 2023 roku. Pato miałby 3 złote medale z rzędu, lecz przegrał ze swoim byłym klubowym kolegą Meyramem Maquine Alvesem w finale w 2022 roku. Dwukrotny Mistrz Świata broni barw Art of Jiu Jitsu od pewnego czasu. Bracia Mendes dołożyli dużą cegiełkę do tegorocznego triumfu Brazylijczyka na Worldsach.

Fabricio Andrey i Isaac Doederlein to kolejni zawodnicy w turnieju kategorii piórkowej. Fabricio Andrey to były zawodnik Melqui Galvao (obecnie Alliance), który zdobył Mistrzostwo Świata IBJJF w 2021 roku. Isaac Doederlein to klubowy kolega Fabricio i Mistrz Świata IBJJF z 2022 roku. Zostało jeszcze jedno miejsce w kategorii piórkowej. FloGrappling poda jego nazwisko w nadchodzących godzinach.

Turniej IBJJF Crown to nowy format na podwórku światowego BJJ. Turniej odbędzie się 19 listopada 2023 roku w The Walter Pyramid w Long Beach (Kalifornia). IBJJF będzie obejmować cztery dywizje męskie i dwie żeńskie, zwycięzca każdej z nich otrzyma 15 000 $.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także