Legenda reprezentacji Nowej Zelandii w rugby, Tana Umaga promowany na czarny pas BJJ

foto: https://www.instagram.com/tana_umaga13/

Do grona elitarnych sportowców, promowanych na czarny pas BJJ i wywodzących się z innej dyscypliny niż „arte suave” dołączył nowozelandzki rugbysta – Tana Umaga.

Pięciokrotny zwycięzca Pucharu Trzech Narodów oraz brązowy medalista Pucharu Świata 2003 jest również byłym kapitanem drużyny narodowej Nowej Zelandii, znanych również jako „All Blacks”. Po karierze pełnej sukcesów Umaga przeszedł na sportową emeryturę w 2011 roku i od tamtej pory skupił swoją uwagę na treningu BJJ. Nowozelandczyk z powodzeniem startuje również na matach zawodniczych, zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Świata IBJJF Masters w kategorii brązowych pasów Master 4.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fa’alogo Tana Umaga (@tana_umaga13)

„Wow, czuję się wielce zaszczycony, móc osiągnąć cel, który był dla mnie bardzo odległym osiągnięciem. Cel, który przyświecał mi drogę, odkąd zacząłem treningi 13 lat temu.

Zostałem promowany na czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu.

Od moich pierwszych zajęć, na które @hoppa500 zabrał mnie w @bjjnz i spotkania z Geoffem Grantem – do wejścia do @toulonjjb i profesora Juliena Gaillarda, który poddał mnie 10 razy na moich pierwszych zajęciach. Dreszczyk emocji, który pochłonął mnie po raz pierwszy, od tamtej pory uzależnia mnie od treningu!

Jest tak wiele innych osób, którym muszę podziękować:

Po pierwsze, pozdrowienia dla Michaela Fooksa @Ground Control BJJ & MMA i Andrew Cravena, pierwszych trenerów i klubu, do których uczęszczałem po powrocie z Francji do Nowej Zelandii. Specjalne wyróżnienie dla @johnwillbjj, który przyznał mi mój niebieski pas… Skończyło się na dwuletniej przerwie już następnego dnia! Dziękuję Andrew Cravenowi z Zero-Gravity BJJ za uganianie się za mną i zachęcanie do powrotu do tego sportu, gdy tylko przeprowadzimy się do miasta. Pedro Pacheco Fernandes z @tukahabjjnz, który pozwolił mi trenować, a potem znalazł mój dom w @sorrisobjj.

Jestem bardzo wdzięczny Paulo @sorrisonz i środowisku, które stworzył wraz z naszymi starszymi podopiecznymi. Moim klubowym kolegom za popychanie mnie i pomoc, a także za nasz nowy kierunek z @alliancejjaklme i niewiarygodną wiedzę @johnnysd. To niesamowite być częścią tej nowej wielkiej rodziny Alliance. @aliansandiego.

Dziękuję mojej rodzinie, która znosiła moje treningi!

Przebyłem długą drogę, aby się tu dostać i cel, który postawiłem sobie jako biały pas do osiągnięcia przed 50 rokiem życia. Kiedy zostałem purpurowym pasem, nie chciałem zostać czarnym pasem, ponieważ zdałem sobie sprawę, jak wiele nie wiem! Teraz osiągnąłem ten kamień milowy, wiem, ile jeszcze muszę się nauczyć i nie mogę się doczekać kontynuacji mojej nauki. W pewnym sensie wydaje mi się, że dopiero zacząłem. Kocham to!

Pozdrowienia dla załogi o 5:45, dzięki której wstawanie tak wcześnie rano jest zabawne i warte zachodu. Oby tak dalej!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także