Lider Rio Grappling Poland podważa wyniki drużynowe XIX MP BJJ

XIX Mistrzostwa Polski BJJ już za nami, ale nie wydaje się żeby kurz po nich szybko opadł. Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy screen z grupy FB „Zawodnicy Rio Grappling Wro” na której Mariusz Koziej napisał: 



Prawdziwy wynik klasyfikacji drużynowej MPBJJ2023. Tak naprawdę wygraliśmy to. Wielkie podziękowania dla wszystkich trenerów i zawodników. 

Była również załączona tabelka ze wstępnymi wynikami: 

1. RIO Grappling Club złoto/srebro/brąz 25/16/32

2. Academia Gorila złoto/srebro/brąz 22/20/34

3. Berserker’s Team złoto/srebro/brąz 20/22/31

* w tej samej tabelce był np. osobno Checkmat i Checkmat Poznań jako dwie osobne organizacji. (Dop. redakcji) 

Powołując się na zapis regulaminu: 


Punktacja drużynowa liczona jest na podstawie zgłoszenia zawodnika do odpowiedniej drużyny w panelu rejestracyjnym. Przy liczeniu „drużynówki” organizator nie łączy „różnych” drużyn. Prosimy o przypilnowanie trenerów aby zawodnicy dokonali poprawnego zgłoszenia.


Kontaktując się z organizatorem celem weryfikacji otrzymaliśmy informacje, że zdjęcie tabeli były to wstępne wyniki w których nie zostali policzeni wszyscy zawodnicy reprezentujący daną akademię. Zawodnicy, którzy zgłosili klub z błędem na przykład z Aligatores Fight Club, którzy oficjalnie zasilają drużynówkę Berserkers Team nie zostali uwzględnieni. To samo dotyczyło zgłoszonych zwodników Bersekers Team z apostrofem Berserker’s. Analogicznie w przypadku zawodników Academii Gorila ponieważ część zgłoszeń była z błędem przez dwa „l” czy Checkmatu w którym osobno występował Checkmat Poznań. 

Przeglądając listy startowe jest bardzo duży rozłam, tak że większość klubów nie używała jednej zunifikowanej nazwy np. Berserkers Team, Copacabana, czy Rio Grappling Club. Są dopisane miejscowości lub dodatkowe nazwy, często już w podstawowej nazwie klubu jest błąd. Przy kolejnych mistrzostwach powinna być większa weryfikacja ze strony trenerów tak jak np. na Mistrzostwach Europy IBJJF gdzie filie dużych klubów startują pod szyldem głównej Akademii. Robi się dzięki temu większy porządek i transparentność, nie trzeba domyślać się czy dany klub jest filią czy osobnym tworem. 





CO JEST KULANE?

Przeczytaj także