Mica Galvao pozbawiony tytułu Mistrza Świata IBJJF 2022 [Video]

foto: https://www.instagram.com/flograppling/ , https://www.instagram.com/micagalvaojj/

W czerwcu 2022 roku został ukoronowany najmłodszy Mistrz Świata IBJJF – Mica Galvao, lecz wczoraj po wydaniu oświadczeniu przez USADĘ, Brazylijczyk otrzymał roczne zawieszenie i został pozbawiony tytułu Mistrza Świata. 

Galvao uzyskał pozytywny wynik testu na obecność klomifenu, w większości przypadków powoduje utrzymanie się poziomu testosteronu przez około 10 – 14 dni. W konsekwencji hamuje się działanie enzymów katabolicznych, zwiększa beztłuszczową masę ciała i poprawia parametry wydolnościowe. Po późniejszym dochodzeniu USADA orzekła, że ​​naruszenie zostało spowodowane przez przepisany lek, za który Galvao nie zażądał stosownego usprawiedliwienia:

„19-letni Galvão uzyskał pozytywny wynik testu na obecność klomifenu i jego metabolitu 4-hydroksyklomifenu w wyniku testu przeprowadzonego podczas Mistrzostw Świata w Jiu-Jitsu Międzynarodowej Federacji Brazylijskiego Jiu-Jitsu (IBJJF) 5 czerwca 2022 r.”

W obecnej sytuacji tytuł mistrzowski ma trafić do srebrnego medalisty wagi lekkiej, Tye’a Ruotolo. Jeśli do tego dojdzie to Tye, zgodnie z precedensem IBJJF, zostanie najmłodszym mistrzem świata w historii.

Roczne zawieszenie Galvao rozpoczęło się 22 lipca. Będzie mógł wrócić do zawodów IBJJF pod koniec lipca tego roku, po Mistrzostwach Świata IBJJF 2023.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FloGrappling (@flograppling)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także