Mica Galvao wraca do startów po wpadce dopingowej

Foto: https://www.instagram.com/melquigalvaojj/

Mica Galvao powraca na maty IBJJF. Brazylijczyk został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących i został ukarany rocznym wykluczeniem, a także zabraniem mu tytułu Mistrza Świata IBJJF.

Brazylijczyka z Manaus nie widzieliśmy bardzo dawno. W zeszły weekend powrócił do startów i zawalczył na gali CBJJE w Sao Paulo (3 wygrane i wygrana w całym turnieju) i był to pierwszy start, od gali BJJ Stars w Sao Paulo (kwiecień 2023). To właśnie tam nabawił się kontuzji kolana podczas pojedynku z Kaynanem Duarte. Nie były to zawody IBJJF, więc nikogo nie obchodziło zawieszenie przyznane przez największą federację BJJ na świecie.

Mica został ukarany rocznym zakazem startów na zawodach IBJJF (licząc od czerwcowych Mistrzostw Świata IBJJF 2022). Galvao wyleczył kontuzję, a czas zakazu upłynął, więc możemy zobaczyć Brazylijczyka znów w akcji.

Mica Galvao w końcu powraca do startów pod IBJJF i wystąpi na Vitoria OPEN już w ten weekend. Zawodnik Melqui Galvao Jiu Jitsu zawalczy w kategorii półciężkiej w formule No-Gi i Gi!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także