Mistrz Robson Gracie odszedł w wieku 88 lat. Jeden z niewielu czerwonych pasów

Robson był jednym z 21 dzieci założyciela Brazylijskiego Jiu-Jitsu (Gracie Jiu-Jitsu) – Carlosa Gracie Sr. Żegnamy jedną już z niewielu osób, która była przy początkach naszej dyscypliny. 

Robson Gracie urodził się w Rio de Janeiro w 1935 roku jako drugi syn Carlosa Gracie. Wcześnie zaczął trenować, a karierę rozpoczął w latach pięćdziesiątych. Pomógł utorować drogę do rozwoju Jiu-Jitsu, a także MMA, walcząc w Vale-Tudo z Valdo Santaną – który był bratem Valdemara Santany, największego rywala wuja Robsona – Helio Gracie. Robson Gracie został także prezesem Federacji Jiu-Jitsu w Rio de Janeiro w latach 80., którą zarządzał przez wiele lat.

W wieku 88 lat zmarł wielki mistrz Robson Gracie, czerwony pas BJJ i jedna z najważniejszych postaci w historii Jiu-Jitsu. Nadal nie ma informacji o przyczynie śmierci, do której doszło 28 kwietnia. Wnuczka arcymistrza, Kyra Gracie, podzieliła się tą nowiną w mediach społecznościowych:

„Dziś Jiu-Jitsu żegna się z Arcymistrzem Robsonem Gracie, patriarchą Rodziny Gracie i czerwonym pasem. Żegnam mojego wiecznie kochanego dziadka, który jest jedną z najważniejszych osób w moim życiu.”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kyra Gracie (@kyragracie)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także