Mistrz Świata BJJ oraz były Navy Seal oskarżony o gwałt na podopiecznej

fot: https://www.wesh.com/article/sexually-assaulted-woman-halifax-hospital/40967513

https://www.facebook.com/JitsRevolution/photos/well-we-saved-the-biggest-and-baddest-for-last-this-is-joel-gingery-head-instruc/1149905345089373/?_rdr

Czarny pas Judo oraz Brazylijskiego Jiu-Jitsu, Joel Gingery będący również założycielem Memphis Judo and Jiu Jitsu Academy, został oskarżony o zgwałcenie kobiety w trakcie pracy, jaką wykonywał jako pielęgniarz na oddziale anastezjologii.

Amerykanin jest sześciokrotnym mistrzem świata IBJJF i dwukrotnym mistrzem świata IBJJF No-Gi, wszystkie tytuły zdobył walcząc w kategorii Master 4. Joel Gingery wygrywał walki z takimi zawodnikami jak Júlio César Pereira, Egan Inoue, „Megaton” Dias czy Nelson Monteiro. Były Navy SEAL również rozwijał swoją grę parterową pod okiem Marcelo Garcii. 

Zgodnie z raportem policji osiemnastoletnia ofiara powiedziała, że Gingery uwięził ją w jednym z pokojów szpitala, gdzie następnie dokonał na niej napaści seksualnej. Kobieta przyznała również, że Gingery jest jej instruktorem BJJ od około dwóch lat oraz łączyła ich bliska relacja mentor-uczeń.

Gingery wezwał ofiarę do szpitala, aby spędzić wspólnie czas, gdy weszli do pokoju dyżurnego, postawił przed drzwiami regulowany stół, uniemożliwiając ich otwarcie. Następnie zgwałcił ofiarę.

Podejrzany próbował nawiązać kontakt z ofiarą, podczas jednej z rozmów telefonicznych podsłuchiwanych przez policję, przepraszał ofiarę i prosił o wybaczenie. Gingery został aresztowany w poniedziałek i odmówił zeznań, jego kaucja została ustalona na kwotę 75 tysięcy dolarów. 

Szpital w którym pracował oskarżony zapowiedział, że współpracuje z organami ścigania oraz umieszczenie Gingery’ego na bezpłatnym urlopie:

„Uniwersytet Floryda poważnie traktuje oskarżenia o napaść na tle seksualnym i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia bezpiecznego środowiska dla naszych lekarzy, pielęgniarek, personelu, pacjentów, ich rodzin i gości. Uniwersytet oraz Halifax Health w pełni współpracują z organami ścigania w ramach śledztwa. Dostęp pracownika do Halifax Health Medical Center został odebrany, a pracownik został umieszczony na bezpłatnym urlopie w oczekiwaniu na podjęcie działań związanych z zatrudnieniem”.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także