Najważniejszy dzień w historii sztuk walki [Video]

foto: https://www.instagram.com/realroyce/

12 listopada 1993 roku odbyła się pierwsza w historii gala Ultimate Fighter Championship, wydarzenie które na zawsze zmieniło świat sztuk walki, w szczególności Brazylijskiego Jiu-Jitsu.

29 lat temu dyscyplinę zwaną Gracie Jiu-Jitsu, wtedy nieznaną szerszemu gronu odbiorców reprezentował Royce Gracie, jeden z członków legendarnej rodziny z Brazylii, która chciała podbić świat mieszanych sztuk walki. Royce wziął udział w trzech pojedynkach i poddał wszystkich rywali (Art Jimmerson, Ken Shamrock i Gerard Gordeau) , jednocześnie pokazując jaka siła drzemie w chwytanej sztuce walki. 

Syn Helio Gracie będąc najmniejszym zawodnikiem tego wieczoru zademonstrował potęgę Jiu-Jitsu oraz jak jest skutecznym narzędziem do walki z większymi przeciwnikami, jednocześnie minimalizując ilość przyjętych ciosów:

„Moją strategią jest nie danie im szansy, by mnie uderzyć. Nie chcę zostać zraniony, to jest najważniejsze. Chcę wygrać bez przyjęcia ciosu, tak aby wejść w klincz bez odniesienia żadnej szkody. Dziękuję mojemu bratu, mojej rodzinie za nauczenie mnie tego i za danie mi szansy.”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także