Nate Diaz poddaje Tony’ego Fergusona na UFC 279 [Video]

fot: https://www.instagram.com/team__tonyferguson/

https://www.instagram.com/natediaz209/

Dzisiejszej nocy odbyła się gala UFC 279, pierwotnie w walce wieczoru mieliśmy zobaczyć Nate’a Diaza oraz Khamzata Chimaeva. Po niespełnieniu limitu wagowego przez Chimaeva i przetasowaniach karty głównej, Nate Diaz zmierzył się z Tony’m Fergusonem.

Karta główna UFC 279 zapewniła fanom wiele emocji, w pojedynku kategorii ciężkiej Johny Walker powrócił na zwycięskie tory i już w pierwszej rundzie poddał Iona Cutebalę duszeniem zza pleców. Dla Brazylijczyka była to dziewiętnasta wygrana w karierze, mając na koncie trzy poddania.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez UFC (@ufc)

Druga walka wieczoru okazała się być łatwym wyzwaniem dla Szweda czeczeńskiego pochodzenia, który po błyskawicznym obaleniu w pierwszej rundzie, konsekwentnie rozbijał rywala. Bezradny Tom Holland do końca walki nie był w stanie podnieść się z pleców i w trzeciej minucie pojedynku „Borz” poddał rywala duszeniem „brabo choke”. Chimaev pozostaje niepokonany w oktagonie UFC, poddając trzykrotnie rywali na deskach amerykańskiej organizacji. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez UFC (@ufc)

Ku uciesze fanów MMA Nate Diaz stanął naprzeciw nieprzewidywalnego Tony’ego Fergusona w pojedynku kategorii półśredniej. Przebieg walki był powolny, gdzie w wymianach stójkowych lepiej boksersko prezentował się brat Nicka Diaza, lecz Ferguson konsekwentnie okopywał nogi przeciwnika. Do przełomu doszło w czwartej rundzie, gdy po obaleniu Fergusona, Diaz zapiął ciasne duszenie gilotyną i jako drugi zawodnik w historii poddał „El Cucuy”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez UFC (@ufc)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także