Nicholas Meregali wyjaśnia, dlaczego nie zobaczymy go na matach IBJJF

Foto: https://www.instagram.com/nicholasmeregali/

Nicholas Meregali to bez wątpienia największy nieobecny tegorocznych Mistrzostw Świata IBJJF w Kalifornii. Brazylijczyk powrócił do startów w federacji IBJJF na PAN American, ale nie zdecydował się wystartować na Brasileiro, a także na Worldsach. Jakie są powody absencji zawodnika New Wave Jiu-Jitsu?

3-krotny mistrz świata IBJJF nie dołoży kolejnego złotego medalu do swojej kolekcji. Już jakiś czas temu Brazylijczyk ogłosił, że nie wystąpi w tegorocznych Worldsach, a wielka szkoda, bo jest w znakomitej formie. W ostatniej walce w formule Gi, Nicholas bardzo szybko rozprawił się z Pedro Marinho na gali WNO.

Nicholas był gościem brazylijskiego podcastu MMA Hoje, w którym został zapytany o powód nieobecności na najważniejszej imprezie kimoniarskiej 2023 roku .

„Moja decyzja jest trwała. Jedynym sposobem, w jaki mógłbym wrócić do walk dla federacji IBJJF, jest to, że zobaczyłbym zaangażowanie i ruch w kierunku profesjonalizacji tego sportu. Mówię o zasadach, wynagrodzeniu, transmisji, ekspozycji w mediach, byciu profesjonalnym we wszystkich aspektach, które moim zdaniem są ich zadaniem”

„To gigantyczna firma. Rozmawiałem z nimi, gdy próbowałem wrócić. Zawalczyłem na Pan American i chciałem walczyć w Brasileiro, ale nie mogłem tego zrobić … To nie jest sklep na rogu, to nie są lokalne mistrzostwa, to solidny biznes. Ale żebym mógł być tego częścią … i rozumiem, że jestem tylko sportowcem, a oni są miejscem, w którym każdy sportowiec chce rywalizować … Ale potrzebuję jakiejś struktury.”

Wydaje się, że powrót Brazylijczyka na maty IBJJF jest bardzo odległy. Mistrzostwa Świata IBJJF startują już w ten weekend i zobaczymy na nich kilku Polaków. Poniżej prezentujemy całą rozmowę Nicholasa Meregaliego w MMA Hoje [cała rozmowa jest dostępna z angielskimi napisami].

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także