Pięć poddań dla białych pasów

Foto: https://www.instagram.com/ptothe_tizzle/

Eli Knight prezentuje pięć poddań, które każdy biały pas powinien mieć w swoim arsenale technik. Proste techniki kończące są niezwykle skuteczną bronią na każdym poziomie w BJJ, jak i w MMA.

Każdy początkujący adept brazylijskiego jiu jitsu chce jak najszybciej nauczyć się poddań. Są one najbardziej efektywne podczas sparingów. Raczej żaden z nas nie był tak podekscytowany pierwszym przejściem gardy, jak pierwszym poddaniem kogoś. Poddania to kwintesencja BJJ i coś do czego dąży coraz więcej zawodników. Sam John Danaher naucza swoich zawodników, aby zdominować przeciwnika, a następnie zmusić go do poddania, a nie liczyć punkty i oczekiwać na wygraną na pełnym dystansie czasowym.

Wielu zawodników wybiera jedną z podstawowych technik kończących i wokół niej buduje swój styl. Warto zauważyć, że w MMA najczęstszym poddaniem jest duszenie zza pleców, ale bardzo często zdarzają się również balachy na staw łokciowy. Są to jedne z pierwszych poddań, które uczymy się na treningu, a jak widać są niezwykle skuteczne. 

Właściciel akademii Knight Jiu Jitsu i czarny pas BJJ przygotował pięć poddań, które białe pasy powinny nauczyć się na samym początku swojej przygody z brazylijskim jiu jitsu.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także