Polscy grapplerzy na Mistrzostwach Europy IBJJF

Już za 9 dni oczy całego świata Brazylijskiego Jiu-Jitsu będą zwrócone na Stary Kontynent, po raz pierwszy w Paryżu odbędą się Mistrzostwa Europy IBJJF.

Wśród zawodników kategorii czarnych pasów Adult, znajdziemy również polskich grapplerów.

W dywizji -64kg zawalczy Tomasz Paczka, doświadczony na matach w Polsce i za granicą, przy dobrze ułożonym losowaniu ma spore szanse na podium. Jednym z faworytów tej kategorii jest Diego „Pato” Oliveira, który dwa lata temu świętował zwycięstwo na Mistrzostwach Świata IBJJF.

Zeszłoroczne ME w Rzymie dla Jakuba Najdka były udane i pełne emocjonujących walk, w dywizji brązowych pasów zdobył łacznie dwa medale (srebrny i brązowy). W tym roku „Najdas” zadebiutuje na matach mistrzostw Starego Kontynentu w czarnych pasach w kategorii średniej, gdzie wystąpi również utytułowany Oscar Gugała. Dywizja poniżej 82 kilogramów jest naszpikowana utalentowanymi zawodnikami takimi jak Tainan Dalpra, Espen Mathiesen oraz Tarik Hopstock.

Reprezentant Rio Grappling Dąbrowa Górnicza, Karol Kania ostatnie miesiące może zaliczyć do udanych, dwa miesiące temu zdobył Mistrzostwo Polski oraz złoty medal na IBJJF Dublin Open (No-Gi). Walcząc w kategorii -88kg przed Kanią trudne zadanie, gdzie może natknąć się na Sean’a Coates, Matheusa Souza lub Pedro Machado.

Powracający Mistrz Europy dywizji ciężkiej, Adam Wardziński rok temu dopiął swego i w finale wygrał złoty medal, pokonując podopiecznego Andre Galvao – Dominique’a Bell. Na listach jednej z najmocniejszych dywizji znajdują się m.in Felipe Andrew, Bruno Lima oraz Rider Zuchi.

Stali bywalcy imprez IBJJF, Patryk Wysocki oraz Łukasz Michalec wystąpią w kategorii Ultra-Heavy, gdzie mogą zawalczyć z takimi wyjadaczami jak Mason Fowler oraz Seif-Eddine Houmine.

W kategorii kobiet znajdziemy trzy polskie zawodniczki – Zofię Szawernowską, która rok temu wywalczyła srebrny medal kategorii lekkiej, zeszłoroczną v-ce Mistrzynię Europy Magdalenę Loskę oraz weterankę mat IBJJF, Marię Małyjasiak.

Poniżej prezentujemy listę polskich zawodników startujących w kategorii czarnych pasów Adult:

Tomasz Paczka (Gracie Barra Greece) – Adult / Male / Light-Feather (64.00kg)

Jakub Najdek (Checkmat Alan FinFou) – Adult / Male / Middle (82.30kg)

Oscar Gugała (Roger Gracie Academy) – Adult / Male / Middle (82.30kg)

Karol Kania (Rio Grappling Club Europe) -Adult / Male / Medium-Heavy (88.30kg)

Adam Wardziński (Checkmat Alan FinFou) – Adult / Male / Heavy (94.30kg)

Patryk Wysocki (Checkmat Alan FinFou) – Adult / Male / Ultra-Heavy

Łukasz Michalec (Zenith BJJ – Poland) – Adult / Male / Ultra-Heavy

Zofia Szawernowska (Brasa Poland) -Adult / Female / Feather (58.50kg)

Magdalena Loska (Brasa Poland) – Adult / Female / Middle (69.00kg)

Maria Małyjasiak (Abmar Barbosa Association) – Adult / Female / Medium-Heavy (74.00kg)

 

foto: https://www.instagram.com/grumpy_bjjgirl/ ,

https://www.instagram.com/oscargugalabjj/

https://www.instagram.com/zofia_psycholog_sportu_/

https://www.instagram.com/wardziak_bjj/

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także