Polscy grapplerzy na Mistrzostwach Europy No-Gi IBJJF

fot: https://www.instagram.com/wardziak_bjj/ , https://www.instagram.com/wilku_bjj/ , https://www.instagram.com/mateusz_szczecinski/

W najbliższy weekend oprócz najważniejszej imprezy kimoniarskiej w Polsce, odbędą się również Mistrzostwa Europy No-Gi IBJJF. Wśród zawodników znajdziemy wielu Polaków, poniżej przedstawiamy listę polskich grapplerów startujących w kategorii czarnych pasów adult.

W dywizji lekkiej wystąpi sparingpartner Mateusza Szczecińskiego, Rafał Farjaszewski (Academia Gorila) oraz ku zaskoczeniu wielu fanów, jeden z głównodowodzących Zenith Łódź i weteran mat ADCC w Europie, Kamil Wilk (Zenith BJJ- Poland).

Kategoria średnia obfituje w zawodników europejskiej i światowej czołówki, na listach znajdziemy Mateusza Szczecińskiego (Academia Gorila), który z pewnością celuje w pierwsze miejsce Mistrzostw Europy, chcąc jak najszybciej zapomnieć o porażce z Oliverem Tazą na gali Polaris 22. W tej dywizji zobaczymy również dwóch reprezentantów Checkmat Poznań Jakuba Najdka oraz Adriana Kozicza, znanego głównie na arenie europejskiej z występów w kimonach. 

O miano Mistrza Europy No-Gi Starego Kontynentu zawalczy również Mistrz Świata IBJJF No-Gi oraz Mistrz Europy IBJJF w kimonach, Adam Wardziński (Checkmat Poznań), którego zobaczymy w kategorii Super-Heavy.

Kolejnym reprezentantem Checkmatu Poznań jest Patryk Wysocki, mający duże szanse na podium w ośmioosobowej dywizji Ultra-Heavy. 

W kategorii kobiet znajdziemy doświadczoną Magdę Loskę (Brasa Poland), walczącą w dywizji półciężkiej oraz Martę Szarecką (Gracie Barra), startującą w dywizji Super-Heavy. 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także