Rafael Lovato Jr. i Alexandre Ribeiro kończą karierę na matach IBJJF

Mistrzostwa Świata IBJJF powróciły do Walter Pyramid w Long Beach w Kalifornii. W trakcie rywalizacji kategorii czarnych pasów, para legendarnych zawodników – Rafael Lovato Jr. i Alexandre Ribeiro, zostawiła swoje pasy na macie na znak wycofania się z dalszej rywalizacji na najwyższym szczeblu federacji IBJJF.

W sobotę Rafael Lovato Jr. i jego wieloletni trener Xande Ribeiro ogłosili swoją sportową „emeryturę” na matach IBJJF, pomimo to Lovato i Ribeiro nadal kwalifikują się do Mistrzostw Świata ADCC 2022 jeszcze w tym roku. Rywalizując w ultra-ciężkiej dywizji, Lovato wygrał swój pojedynek w pierwszej rundzie z Erberthem Santosem, w ćwierćfinale zmierzył się z Guilherme Augusto, przegrywając na punkty. Lovato odłożył swój pas na matę po walce, co było symbolicznym gestem wycofania się z dalszej rywalizacji.

Lovato wygrał Mistrzostwa Świata w 2007 roku, co czyni go trzecim obywatelem USA, który zdobył tytuł mistrza świata w Gi. Był także dwukrotnym mistrzem Pan American oraz European Open, a także mistrzem świata No-Gi IBJJF.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IBJJF (@ibjjf)

Ribeiro rywalizował w wadze ciężkiej i przegrał w pierwszej rundzie z Harrysonem Pereirą na punkty. Popularny „Xande” zalał się łzami, kiedy po raz ostatni położył swój pas na macie przed licznym tłumem. Ribeiro jest jednym z najwybitniejszych zawodników brazylijskiego jiu-jitsu w historii, jest siedmiokrotnym mistrzem świata IBJJF i dwukrotnym mistrzem ADCC, po dwóch dekadach walk na najwyższym poziomie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IBJJF (@ibjjf)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także