TeQuan Monte, zmagający się z porażeniem mózgowym promowany na niebieski pas

Podopieczny Diego Bispo i nowopromowany niebieski pas BJJ, TeQuan Monte mierzy się na codzień z porażeniem mózgowym, które znacznie utrudnia mu czynności ruchowe, lecz choroba nie zniechęca go do rozwijania swoich umiejętności w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Jego trener wypromował TeQuana na niebieski pas i podzielił się wieściami oraz inspiracją jaką czerpie od swojego podopiecznego:

„Z licznymi przeszkodami, jakie napotyka się w tym wymagającym sporcie, łatwo jest po prostu zrezygnować i poddać się. Motywacja, trening, dyscyplina i właściwy sposób myślenia to tylko niektóre z wymagań w Jiu-Jitsu, do których wielu trudno jest dotrzeć.
Nie dotyczy to jednak TeQuana Monte, który udowodnił, jak wiele osób jest w błędzie.
Zmagając się z problemami, takimi jak porażenie mózgowe, trudniej jest kontrolować ręce i nogi, co utrudnia treningi.
W tak skomplikowanej sytuacji, nadal chodził na zajęcia z uśmiechem na twarzy, wprowadzając pozytywną atmosferę na matę. Wiedząc, że będzie ciężko, brał udział w zawodach i dał z siebie wszystko.
To prawdziwy przykład tego, jak Jiu-Jitsu może być dla każdego. Bez względu na to, jak trudne to może być, tak długo, jak długo przychodzisz na zajęcia, trenujesz i walczysz, możesz osiągnąć wszystko.”
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Diêgo Bispo (@diegobispo)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także