Trzech czołowych zawodników opuszcza Melqui Galvao Jiu-Jitsu

foto: https://www.instagram.com/fabricioandreyjj/ , https://www.instagram.com/luizpaulobjj/ , https://www.instagram.com/blasbjj/

Melqui Galvao Jiu-Jitsu jest światowej klasy akademią znaną z produkcji jednych z najlepszych zawodników wagi lekkiej, mając w swoich szeregach Mica Galvao, Fabricio Andrey oraz Diogo „Baby Shark” Reis. 

Ku zdziwieniu fanów BJJ trzech czołowych zawodników opuści szeregi akademii w Manaus: Luiz Paulo, Fabricio Andrey oraz Brenda Larissa. Szczególnie bolesną startą dla Melqui Galvao będzie odejście Mistrza Świata IBJJF 2021, Fabricio Andrey, który wygrywał z takimi zawodnikami jak Cole Abate, Kennedy Maciel oraz Jamil Hill-Taylor. Luiz Paulo jest złotym medalistą AJP Grand Slam w Abu Dhabi oraz Moskwie, mając na koncie również brązowy medal ADCC brazylisjkich Trialsów. Brenda Larissa jest czterokrotną mistrzynią AJP Abu Dhabi World Pro oraz srebrną medalistką IBJJF. 

Nie podano żadnych informacji odnośnie powodu odejścia całej trójki w tym samym czasie, nie wiemy również czy jest to zbieg okoliczności. Wieści zostały ogłoszone na Instagramowym profilu VF Comunica, gdzie sam Melqui Galvao wydał oświadczenie w sekcji komentarzy:

„Kiedy nawet nie wiedzieli, jak zawiązać pasy i nikt nie widział ich potencjału, byłem tam. Kiedy opuścili Manaus i udali się do São Paulo w poszukiwaniu nowych horyzontów, kontynuowałem pracę u siebie. Kiedy w São Paulo im nie wyszło i poprosili mnie, abym pomógł im zdobyć tytuły i zbudować markę, byłem tam. Kiedy wszystko zaczęło się układać i wyjeżdżają, czuję, że wypełniłem swoją misję. Dokładnie wiem, skąd pochodzą i dokładnie wiem, gdzie by byli, gdyby nie cudowny projekt spełniający się w ich życiu. Spoczywaj w pokoju Luiz Paulo, Fabricio Andrey i Brenda Larissa, a jeśli jeszcze raz coś pójdzie nie tak i poczujecie się samotni, nie mając do kogo się zwrócić, po prostu zadzwoń, będę tu jeszcze raz”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez VF COMUNICA | Jiu-Jitsu (@vitorfreitascomunica)

 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez VF COMUNICA | Jiu-Jitsu (@vitorfreitascomunica

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także