Trzech zawodników opuszcza szeregi Fight Sports Miami

foto: https://www.instagram.com/p/CoBdxFcD_fM/ , https://www.instagram.com/andreporfiriobjj/ , https://www.instagram.com/lirabjj/

Pod koniec stycznia czołowi zawodnicy Fight Sports – André Porfírio, Maggie Grindatti i Luccas Lira ogłosili koniec współpracy ze swoim klubem.

Maggie Grindatti, Andre Porfirio i Lucass Lira w wywiadzie dla serwisu Flograppling rozmawiają o opuszczeniu akademii w Miami i omawiają swoje plany na przyszłość.

Była partnerka Roberto „Cyborga” Abreu od sześciu lat trenowała pod szyldem Fight Sports, lecz ich związek zakończył się w 2021 roku, gdy postanowili pozostać przyjaciółmi i partnerami zawodowymi. Mistrzyni Europy IBJJF nie jest pewna, który klub będzie reprezentować w najbliższym czasie oraz opowiada o kulisach rozstania z akademią: 

„Po ponad roku od rozstania i kontynuowaniu naszych relacji zawodowych, zdecydowałem się na związek z kimś, kto niestety powodowałby dyskomfort w naszym środowisku pracy i kazano mi opuścić klub. Wiem, że mój cel został tam spełniony i wyjeżdżam z przyjaciółmi na całe życie, niesamowitymi wspomnieniami i czystym sumieniem. 

Zdecydowanie są miejsca, które chciałabym reprezentować, w oparciu o ich przywództwo, wartości i wyniki sportowe. Ale sporty walki były ogromną częścią mojego życia i wiele dla mnie znaczyły. Chcę mieć pewność, że następny zespół, który zdecyduję się reprezentować, również będzie czuł się jak w domu.

Chcę podziękować całej społeczności jiu-jitsu, odkąd ogłosiłam moją decyzję, wszyscy mnie wspierali i zachęcali. Każdy, kto mnie zna lub śledzi, wie, ile znaczy dla mnie Fight Sports. Ci ludzie i ta siłownia były moim celem przez ostatnie 6 lat.”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maggie Grindatti (@maggiegrindatti)

Andre Porfírio został promowany na czarny pas w listopadzie 2019 roku przez Cyborga po przybyciu do Fight Sports Miami. Odniósł sukces i zbudował swoją markę, rywalizując pod sztandarem Fight Sports, zdobywając tytuł Pan Ams w 2021 roku. Według Porfírio decyzję o opuszczeniu akademii podjął sam, ale obserwowanie odchodzących kolegów z drużyny zachęciło go do działania.

„Wierzę, że życie to cykl, a moja misja w sportach walki została zakończona. Musiałem wyjść ze swojej strefy komfortu, aby rozwijać się jeszcze bardziej. Podróżuję, prowadzę seminaria i trenuję z przyjaciółmi w różnych miejscach. Nadal mieszkam w Miami na Florydzie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 🛡André Porfirio🛡 (@andreporfiriobjj)

W 2019 roku wschodząca gwiazda kategorii brązowych pasów Luccas Lira dołączył do Fight Sports Miami. Przez powrót do Brazylii podczas pandemii w 2020 roku i problemy wizowe, Brazylijczyk przebywał poza Stanami Zjednoczonymi przez prawie 3 lata, w końcu przeniósł się do Abu Dhabi, gdzie kontynuuje treningi i rywalizuje na matach AJP.

„Decyzja o odejściu z klubu nie wyszła ode mnie, ale przechodzę przez dobrą fazę, a mój powrót do Stanów Zjednoczonych odbył się niedawno i mam wiele do osiągnięcia we wszystkich dziedzinach życia.

Wkrótce udam się do Houston [Teksas], aby na chwilę dołączyć do zespołu z Isaque [Bahiense] i wszystkimi kolegami z drużyny. Chciałbym podziękować jemu i Lucasowi Gualberto za umożliwienie mi pomocy Dream Art w tym sezonie.”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Luccas Lira Costa (@lirabjj)

źródło: https://www.flograppling.com/articles/10598670-porfirio-grindatti-lira-leave-fight-sports

 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także