[Video] Marcelo Garcia i Tye Ruotolo podczas sesji sparingowej

’https://www.instagram.com/p/ClH4ykxJIDU/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again’

Jeden z najbardziej technicznych zawodników wszechczasów, kontra młody prospekt podczas wspólnej sesji treningowej. Nie zabrakło kilku cennych porad. 

Marcelo Garcia, co prawda już na emeryturze sportowej, dalej prezentuje się świetnie podczas walki. Brazylijczyk to 5-krotny mistrz świata IBJJF i 4-krotny mistrz ADCC. W swoim piku wygrywał z takimi gwiazdami jak: Renzo Gracie, Murilo Santana, Andre Galvao, Robert Drysdale, Kron Gracie. Teraz Marcelo prowadzi jedną z najchętniej odwiedzanych akademii w Nowym Jorku. 

Na wideo udostępnionym przez peterkingphoto widzimy prawdziwe zderzenie dwóch generacji grapplerów. Marcelo ma okazje posmakować umiejętności brązowego medalisty ADCC 2022 dywizji Absolute. Tye Ruotolo to mody czarny pas, który imponuje tempem swojego rozwoju. Razem z bratem Kade’m wprowadzają nowy porządek na światowych matach. 

Tye poprosił o udzielenie rady. Poprosił o wskazówkę na następne 10 lat jego kariery zawodniczej. Niezwykle doświadczony Marcelo odpowiedział:

„Jesteś bardzo młody Tye. Musisz odnaleźć co jest dla ciebie prawdziwą pasją, rozumiesz? Dla mnie to jest więcej niż pasja. Wiem, że to brzmi naiwnie, ale… dla mnie to było więcej nauki. W zasadzie nie wiedziałem zbyt dużo. Tak naprawdę nie widziałem co ja robię, po prostu robiłem. Byłem cały czas na macie, więc jeśli miałbym ci powiedzieć co chciałbym usłyszeć kiedy byłem młody – dalej możesz nauczyć się dużo więcej niż wiesz do tej pory. Uważaj żeby nie być jak inni ludzie, ponieważ wiele osób tkwi w tym co zdobyli lub co zwyciężyli. Przez to nie chcą tego odpuścić i przestają się uczyć czegoś więcej.”

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Peter King (@peterkingphoto)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także