Who’s Number One: Gordon Ryan vs Felipe Pena: Wyniki

fot: https://www.instagram.com/gordonlovesjiujitsu/

https://www.instagram.com/felipepenabjj/

Za nami kolejna edycja Tezos WNO, w której w walce wieczoru oglądaliśmy jeden z najbardziej oczekiwanych pojedynków w historii sportu, Gordon Ryan versus Felipe Pena.

Karta walk była pełna ciekawych zestawień, Jacob Couch odniósł epickie zwycięstwo nad Jay’em Rodriguezem, Mica Galvao zdominował Alana Sancheza, Nicholas Meregali pokazał, że będzie siłą, z którą trzeba się liczyć podczas ADCC 2022, pokonując weterana Rafaela Lovato Jr. jednogłośną decyzją.

Walka wieczoru odbyła się w formule bez limitu czasowego i sędziów punktujących. Gordon Ryan narzucał tempo walki, ale nie był w stanie w pełni skontrolować rywala. Amerykanin obalił kilkukrotnie przeciwnika, ale nie był w stanie przejść gardy Peny i umocnić pozycji, zamiast tego Brazylijczyk kontrował Ryana, używając gardy 50/50.

W czterdziestej minucie pojedynku Pena podszedł do stolika komentatorskiego, lecz nie było jasne w jakim celu, po czym pojedynek został wznowiony. Kilka minut później sędzia zakończył walkę przez werbalne poddanie Peny, ku zaskoczeniu wielu fanów. Nikt się nie spodziewał takiego zakończenia pojedynku, lecz niechęć do kontynuacji Brazylijczyka może mieć sens, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że zaledwie 24 godziny przed wydarzeniem, jego wieloletni przyjaciel Leandro Lo został zastrzelony w Brazylii.

Who’s Number One: Felipe Pena vs Gordon Ryan:

Mica Galvao vs Alan Sanchez: poddanie (duszenie zza pleców)

Beatriz Mesquita vs Elisabeth Clay: jednogłośna decyzja 

Jacob Couch vs Jay Rodriguez: jednogłośna decyzja 

Fabricio Andrey vs Fabian Ramirez: jednogłośna decyzja 

Diogo Reis vs Estevan Martinez: jednogłośna decyzja 

Nicholas Meregali vs Rafael Lovato Jr. : jednogłośna decyzja 

Gordon Ryan vs Felipe Pena: werbalne poddanie

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także