Wikłacz vs Jojua o pas wagi koguciej na Stadionie Narodowym

wikłacz jojua

Foto: https://www.instagram.com/ksw_mma/

Jakub Wikłacz po raz pierwszy stanie do obrony pasa mistrzowskiego wagi koguciej. Zawodnik Czerwonego Smoka Poznań zawalczy 3 czerwca 2023 na Stadionie Narodowym, a jego przeciwnikiem będzie zawodnik Octopusa Łódź – Zuriko Jojua.

Jakub Wikłacz (14-3-1) to bardzo dobry parterowiec, który podczas gali KSW 77 wygrał z Sebastianem Przybyszem i został nowym mistrzem kategorii do 61 kilogramów. Zawodnik reprezentujący Czerwonego Smoka Poznań wygrał po 5-cio rundowym pojedynku wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Trzeba przyznać, że umiejętności grapplerskiego Wikłacza zagwarantowały mu wygranie tego pojedynku.

Kuba Wikłacz zmierzy się z Zuriko Jojua (9-1) w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego. Zuriko to aktualny numer 2 w rankingu wagi koguciej (numer 1 to Sebastian Przybysz). Zuriko Jojua miał już walczyć o pas z Sebastianem Przybyszem, lecz wypadł z powodu kontuzji. W międzyczasie wygrał przez jednogłośną decyzję sędziowską z Antunem Racicem. Jego bilans w KSW to dwie walki i dwie wygrane (poddanie i decyzja). W obu starciach, Gruzin pokazał niesamowite cardio i duże umiejętności grapplerskie. 

Z całą pewnością będzie to świetny pojedynek, który będzie obfitował w wiele zapaśniczych i grapplerskich akcji.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także