Z jakim nastawieniem walczyć na zawodach [Video]?

Jeżeli kiedykolwiek startowałeś na zawodach lub planujesz swój pierwszy występ, mogłeś spotkać się z określeniem „Po prostu rób swoje i baw się dobrze”. 

To może być świetna rada, zmusza Cię do zapamiętania tego jaki jest cel twoich treningów, chcesz dbać o swoje zdrowie, być pewnym siebie i czerpać przyjemność z czasu spędzonego na macie. 

Jednak na matach zawodniczych, taka rada może być myląca. Jeśli chcesz się dobrze bawić podczas rywalizacji, musisz wygrywać i podchodzić do sprawy poważnie. Wielokrotny mistrz świata Romulo Barral wie jak smakuje wygrana na najważniejszych zawodach na świecie i dzieli się swoim poglądem na temat występów zawodniczych:

„Nigdy nie jeździłem na zawody, żeby się dobrze bawić. Jechałem tam aby wygrać, jeśli chcę się zabawić, idę na imprezę, piję piwo z przyjaciółmi, oglądam film i spotykam się z innymi.

Jadę na zawody, aby wygrać, chcę być mistrzem. Proste! Zawodnicy walczą o tytuł mistrza, by być numerem 1. 

Jeśli zapytam kogoś: „Chcesz wygrać czy przegrać?”, kiedy jedziesz na zawody, chcesz wygrać czy przegrać? Niezależnie od tego, czy jesteś prawnikiem, czy lekarzem…

Oto moja rada: bądź wytrwały i zdyscyplinowany. Dbaj o dyscyplinę, aż do osiągnięcia celu. Osiągnąłeś swój cel? Więcej dyscypliny, aby zrobić to ponownie.”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @romulobarral

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także