Zastosowanie terapii zastępczej testosteronem w Brazylijskim Jiu Jitsu

Zdjęcie: https://www.instagram.com/tomdeblass/

Terapia zastępcza testosteronem (ang. testosterone replacement therapy) znana jako TRT przez wiele lat była owiana złą sławą, zarówno w świecie profesjonalnego sportu jak i w amatorskich środowiskach.

Z biegiem lat i rozwojem wiedzy medycznej, możemy pod nadzorem specjalisty skorzystać z tej terapii nie tylko po to, aby osiągać lepsze wyniki w sporcie ale również podnieść jakość naszego życia. 

Tom DeBlass, czarny pas pod Ricardo Almeidą i głównodowodzący Ocean County Jiu Jitsu niedawno przyznał się do stosowania TRT. W poście na Instagramie ujawnił, dlaczego się tym podzielił i skrytykował sportowców, którzy negują użycie środków dopingujących:

„Dlaczego powiedziałem światu, że jestem na TRT? Ponieważ może to przynieść wiele korzyści tysiącom mężczyzn, którzy są o tym źle poinformowani. To znaczy, że mogę być jak każdy inny zawodnik BJJ i negować przyjmowanie sterydów (są tacy, którzy wciąż to robią pomimo pozytywnego wyniku testu).

Biorę od 180 do 200 mg testosteronu przepisanego przez lekarza tygodniowo. Ponad 90% profesjonalnych sportowców bierze sterydy i po prostu temu zaprzecza. Istnieje ogromna różnica między dawką terapeutyczną, a dawkami zwiększającymi performance na macie.

Wielu znających się na rzeczy sportowców ukrywa przydatne informacje. Wszyscy ci NATURALNI sportowcy. Zrozum również różnicę między dawkami zwiększającymi wydolność, a dawkami terapeutycznymi dla mężczyzn powyżej 30 roku życia.”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tom DeBlass (@tomdeblass)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także