Zawody ADCC wracają na FloGrappling. Czy będzie można oglądać ADCC na UFC Fight Pass?

Foto: https://www.instagram.com/flograppling/

Bardzo ciekawa informacja pojawiła się na profilu FloGrappling. Niecałe dwa miesiące temu, ADCC ogłosiło, że zbliżające się zawody ADCC będą transmitowane przez UFC Fight Pass. Wśród społeczeństwa BJJ było słychać pozytywne opinie, bo UFC Fight Pass pozwoliłoby wypłynąć na głębsze wody. Kilka dni temu okazało się, że … ADCC będzie transmitowane na FloGrappling.

ADCC podpisało 2-letnią umowę z UFC Fight Pass w styczniu tego roku. UFC Fight Pass podpisało kontrakt na ponad 40 eventów pod sztandarem ADCC. Kontrakt z UFC Fight Pass miał bardzo wiele benefitów. Grappling mógłby trafić do „mainstreamu”, zawodnicy mogliby pokazać się innym grupom ludzi (nie tylko tym, którzy kochają jiu-jitsu i specjalnie wykupią subskrypcję FloGrappling), co mogłoby się przełożyć na większe możliwości zawierania kontraktów sponsorskich przez zawodników.

Dla wszystkich widzów była to również świetna wiadomość. Wykupienie FloGrappling nie należy do najtańszych. Roczna subskrypcja to koszt ok. 150$ i nie można wykupić dostępu na np.: 1 miesiąc. Trzeba z góry wykupić roczną subskrypcję. Natomiast UFC Fight Pass kosztuje ok. 96$ na rok, ale udostępnia również masę gal MMA, boksu czy Muay Thai.

Jak poinformowało ADCC i FloGrappling: Mistrzostwa Świata ADCC 2024, trialsy ADCC 2023 i 2024, a także wszystkie ADCC OPENS w USA i w Brazylii będą transmitowane wyłącznie na platformie FloGrappling. 

Jutrzejsze zawody ADCC Orange County OPEN miałybyć transmitowane na platformie UFC Fight Pass (nadal na Instagramie „wisi” grafika z UFC Fight Pass). Jutrzejszy event będzie transmitowany już przez nową-starą platformę FloGrappling.

Czekamy jeszcze na odpowiedź UFC Fight Pass, póki co cały świat BJJ może powiedzieć dokładnie to samo co napisał Jay Rod w komentarzu: „i’m confused”. Z naszych informacji wynika, że na UFC Fight Pass będzie można obejrzeć zawody ADCC OPEN wyłącznie z Europy, Azji czy Australii.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także