Felipe Pena o rocznym zawieszeniu przez federację IBJJF – „mam czyste sumienie”

Kilka dni temu Felipe Pena został zawieszony na rok oraz pozbawiony tytułu Mistrza Świata IBJJF Absoluto 2021, w związku z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego. Brazylijczyk zaakceptował zawieszenie, lecz stwierdził, że ma czyste sumienie, ponieważ zażywając niedozwoloną substancję brał ją ze względów zdrowotnych.

W styczniu 2022 roku otrzymałem wiadomość od USADY, informujący mnie, że mój test antydopingowy na Mistrzostwach Świata IBJJF 2021 wykazał niewielką ilość substancji zwanej Clomiphene.
Jak tylko ją otrzymałem, skontaktowałem się z moim lekarzem, dr Felipe Pereirą. Powiedział mi, że właściwie przepisał klomifen z powodów zdrowotnych, nie mających nic wspólnego z moim sportowym życiem, 5 miesięcy przed Mistrzostwami… Kiedy nie było wiadomo, czy odbędą się Mistrzostwa z powodu COVID.
Od pierwszej chwili powiedziałem co się stało. Po całym przeprowadzonym przez nich śledztwie postanowili skrócić mój wyrok z 4 lat, do roku, ponieważ zgodzili się, że czyn nie był zamierzony i moim zdaniem nie miało to wpływu na mój występ.
Chciałem tylko powiedzieć, że mam czyste sumienie, nadal jestem skupiony i zmotywowany do kolejnych celów. Jestem pewien, że wkrótce wydarzy się wiele dobrych rzeczy. Po prostu dziękuję za wsparcie wszystkich, którzy zawsze tu są, podążając za mną, w dobrych i złych czasach. Zawsze jesteśmy razem.
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Felipe Preguiça (@felipepenabjj)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także