Historyczne wydarzenie dla kobiecego BJJ

12 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja kobiecego Grand Prix, o czym poinformował federacja IBJJF na swoim profilu na Instagramie. 

W Grand Prix wezmą udział Ffion Davies, Anna Rodrigues, Bianca Basilio i Nathalie Ribeiro, każda z zawodniczek jest mistrzynią świata IBJJF i jest w stanie walczyć na równi z pozostałymi rywalkami. To także świetna okazja do ciekawych rewanżów, ponieważ większość z nich zmierzyła się ze sobą więcej niż raz w przeszłości, nagrodą główną jest 20 tysięcy dolarów, zdobywczyni drugiego miejsca otrzyma 3 tysiące. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IBJJF (@ibjjf)

Równocześnie odbędzie się męska edycja Grand Prix, w której zobaczymy Leandro Lo, Ronaldo Juniora, Gabriela Argesa i Mathiasa Lunę. W zeszłym roku Tainan Dalpra i Victor Hugo odnieśli zwycięstwa w swoich dywizjach i obaj zawodnicy musieli pokonać niesamowicie trudną opozycję. Podczas gdy Leandro Lo wyróżnia się jako pierwszy faworyt, szczególnie po zdobyciu ósmego Mistrzostwa Świata IBJJF, niezwykle trudno jest wybrać potencjalnego zwycięzcę.

Federacja IBJJF zapowiedziała również dwa superfighty, w których zmierzą się: Erberth Santos versus Felipe Andrew oraz Levi Jones-Leary kontra Andy Murasaki.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IBJJF (@ibjjf)

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także