Jak duży wpływ na regenerację ma sauna oraz kąpiele lodowe [Video]?

foto: https://www.instagram.com/profesorbjj/

Jednymi z najpopularniejszych narzędzi do przyspieszenia regeneracji w wielu dyscyplinach sportu są kąpiele lodowe oraz wizyty w saunie, zdaniem Lachlana Gilesa obie metody mają bardzo mały wpływ na naszą regenerację.

Brązowy medalista ADCC 2017 w trakcie wywiadu z Craigiem Jonesem, stwierdził że pomimo wzrastającej popularności metod podnoszenia lub obniżania temperatury naszego ciała, mają nikły wpływ na przyspieszenie procesów naprawczych naszego organizmu:

„Jeśli spojrzysz na inne dyscypliny, w tym drużyny futbolu amerykańskiego i całą resztę, według przeprowadzonych badań, obie metody podkręcają twoją regenerację o 1% lub 2%. Taki sam efekt osiągniesz, kiedy zakończysz swój trening na minutę lub dwie wcześniej, po prostu wykonasz mniej pracy. 

Na pewno wiele osób się ze mną nie zgodzi i to rozumiem, ponieważ jeżeli dużo trenujesz musisz podejść restrykcyjnie do swojej regeneracji, walczysz o ten 1% lub 2% więcej. Z drugiej strony nasze ciało całkiem dobrze radzi sobie z procesami naprawczymi, to ono wykona większość roboty za nas. Jeżeli uważasz, że zewnętrzne czynniki lepiej poradzą sobie z regeneracją niż twoje ciało, jesteś w błędzie.”

 

 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także