Jak się rozwijać, gdy nie możemy ćwiczyć na macie?

W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy musimy odpuścić treningi na rzecz kontuzji, obowiązków lub innych sytuacji życiowych. Co zrobić w sytuacji, gdy nie możemy trenować, lecz chcemy wykorzystać ten czas na rozwój?

Z pomocą przychodzi nam John Danaher, który tłumaczy jak pracować nad mentalnym aspektem naszej gry:

„Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, nie forsując twojego ciała. Możesz badać styl walki największych mistrzów i uczyć się na ich przykładzie, a także potencjalnie dodać do swojej gry pewne aspekty ich stylu walki.

Możesz oglądać ich pojedynki i śledzić każdą akcję, stawiając się w sytuacji po stronie jednego z zawodników i zadać sobie pytanie, co robiłbyś inaczej i dlaczego.

Możesz pracować nad pewnym aspektem swojej fizyczności, który mógłbyś poprawić i przełożyłby się na twoje wyniki na macie. Na przykład, jeśli doznałeś kontuzji nogi, możesz ćwiczyć wspinaczkę po linie, aby rozwinąć siłę chwytu, która przyniesie ci korzyści, gdy wznowisz treningi.

Kiedy Gordon Ryan doznał straszliwej kontuzji kolana sześć miesięcy przed ADCC 2019, większość ekspertów uważała, że ​​jest bardzo mało prawdopodobne, aby w ogóle był w stanie rywalizować. Przez trzy miesiące przychodził codziennie oglądać treningi. Dyskutowaliśmy ze sobą, obserwując jak wszyscy trenują.

Kiedy w końcu wrócił na matę, jego ciało było zardzewiałe. Ale jego umysł był bystrzejszy niż kiedykolwiek. Gdy tylko jego ciało zaczęło się prawidłowo poruszać, jego jiu-jitsu wyglądało lepiej niż przed kontuzją; ze względu na ostrość jego gry umysłowej.

Umysł rządzi i kieruje działaniem. Jeśli umysł zwiększy swoją moc podczas przerwy, ciało dogodni umysł tak szybko, jak to możliwe.”

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez John Danaher (@danaherjohn)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także