Kron Gracie powraca do rywalizacji w klatce UFC [Video]

foto: https://www.instagram.com/riokid/

Kron Gracie (rekord MMA 5:1) po prawie czteroletniej przerwie powraca do oktagonu UFC, zaplanowany pojedynek odbędzie się 6 maja na gali UFC 288, jego rywalem będzie Charles Jourdain.

Syn legendarnego Ricksona Gracie swoją ostatnią walkę stoczył w październiku 2019 roku, gdy zmierzył się z doświadczonym Cub’em Swansonem. Dla Krona była to pierwsza porażka w karierze, który musiał uznać wyższość rywala po jednogłośnej decyzji sędziów. 

W wywiadzie na konferencji UFC, Gracie ujawnił co skłoniło go do tak długiej przerwy w sporcie. Podczas pandemii Brazylijczyk zamknął swoją akademię w Los Angeles i przeniósł się z do Montany, gdzie otworzył nową akademię: 

„To nie była moja decyzja, aby zrobić sobie przerwę od sztuk walki, życie pisze różne scenariusze. Od 9 roku życia non stop rywalizuję w sporcie, więc tym razem przeznaczenie chciało, żebym zrobił sobie przerwę. Przeprowadzka z ciepłej Kalifornii do zimnych gór zmusiła mnie do zmiany, z czasem mogłem otworzyć własną akademię, dzięki pomocy ludzi, którzy mnie otaczali. Po tych wszystkich zmianach mogłem spokojnie rozpocząć przygotowania i teraz jestem gotowy do walki.”

 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także