Marcin Wójcik wygrywa przez duszenie na gali PFL 8 [Video]

fot: https://www.instagram.com/marcin_wojcik_mma/

https://www.instagram.com/pflmma/

13 sierpnia w Cardiff odbyła się gala PFL 8, na której mogliśmy oglądać zmagania aż trzech Polaków, a w walce wieczoru zmierzyli się Rory Macdonald oraz Dilano Taylor.

Marcin „Gigant” Wójcik (rekord 16:8) walczył po raz pierwszy w klatce organizacji PFL, naprzeciw niego stanął Mick „The Huyton Hammer” Stanton (9:7). Anglik od początku walki wywierał presję na „Gigancie” i po drugiej próbie obalenia walka na chwilę przeniosła się do parteru. Wójcik był w stanie szybko wstać oraz zadać mocny cios łokciem w stójce, pomimo napierającego przeciwnika. Pod koniec pierwszej rundy Polak wykorzystał nieudane obalenie Stantona i po kilku ciosach w parterze poddał rywala duszeniem zza pleców, jednocześnie wygrywając drugą walkę z rzędu. 

Szymon Bajor (24:9) również zaliczył udany występ, wygrywając walkę z Ronnym Markesem (22:10) przez jednogłośną decyzję. Rzeszowianin pomimo kilku błędów w parterze, mądrze prowadził pojedynek i wygrał czwartą walkę z rzędu. 

Pojedynek Przemysława Mysiali (24:12) z Lee Chadwickiem (28:16) nie przebiegał po myśli Polaka, pomimo przewagi w parterze i wpięcia za plecy w pierwszej rundzie, nie mógł poddać dobrze broniącego się Anglika. Presja Chadwicka w stójce przeważyła o wyniku walki, która zakończyła się jednogłośną decyzją na korzyść „Rzeźnika”.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także