Mistrz GrappleFest zawalczy na gali Polaris 24. Pojedynek Krikorian vs Halpin dodany do karty walk

krikorian halpin

Foto: https://www.instagram.com/polaris_professional/

Federacja Polaris odsłania pierwsze karty. Z całą pewnością, oczy polskich fanów będą zwrócone w kierunku walki o pas wagi półśredniej, w której zawalczy Mateusz Szczeciński. Na karcie walk pojawił się również Keith Krikorian (weteran ADCC i mistrz federacji GrappleFest), który zawalczy z innym weteranem ADCC – Thomasem Halpinem.

Najważniejszym pojedynkiem gali Polaris 24 będzie oczywiście walka Mateusza Szczecińskiego z Jed’em Hue’m. Polak stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego angielskiej federacji już 3 czerwca w Londynie. Walką wieczoru będzie pojedynek o pas mistrzowski wagi lekkiej Ash Williams vs Ryan Hall.

Trzecim pojedynkiem na karcie głównej będzie pojedynek amerykańsko-irlandzki.

Keith Krikorian to czarny pas 10th Planet Jiu Jitsu pod Richie’m “Boogeyman” Martinez’em. Keith wystąpił dwukrotnie wystąpił na finałach ADCC (2019 i 2022). Za pierwszym razem otrzymał zaproszenie po przegraniu dwóch finałów w amerykańskich trialsach ADCC, a w zeszłym roku wygrał trialsy East Coast w USA. W obu przypadkach, przegrywał swoje pierwsze pojedynki na Mistrzostwach Świata. W ostatnim czasie, pokonał Sama Mc’Nally’ego na gali GrappleFest i został nowym mistrzem tej federacji.

Tom Halpin to irlandzki zawodnik z czarnym pasem pod Roberto Abreu. Tom wygrał europejskie trialsy na MŚ ADCC w 2019 roku, lecz podobnie jak Keith, przegrał swoją pierwszą walkę na turnieju. Tom stoczył już 4 walki dla Polarisa, a jego aktualny bilans to dwie wygrane, jeden remis i jedna porażka (2-1-1).

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także